Good and bad memories

13. února 2013 v 18:57 | Nolmë |  Přemýšlet
Zdravím přátelé!


Takový můj malý náhled do světa vzpomínek. Vzpomínky zaprášené i čerstvé.

Má je každý, každý se s nimi potýká. Někdo lépe a někdo prostě hůř. Řeč je o vzpomínkách. Myslím že každý má tu svou "oblíbenou", ke které se s připitomělým výrazem na tváři vrací. Dodává mu pocit radosti, nebo třeba bezpečí a jistoty. Každý ji má, a kdo třeba náhodou ne, je podle mého ztracený v realitě a přítomnosti.

zdroj
Možná by někdo mohl říct, že takovým typem člověka jsem svým působem i já. Né že bych za svůj život zažila málo zapamatováníhodných chvil. To ne. Některé byly prostě jen tak dobré, že pokud mi je přátelé nepřipomínají stylem "A pamatuješ si tehdy...", jednoduše si zalezou někde do mé mysli, aby tam vyčkávaly a naplňovaly mne pocitem, že jsem kdysi zažila něco krásného.

zdroj
Když už si tedy něco pamatuju, je to jen útržek, ke kterému si časem stejně dokážu přiřadit jen něco jako "Tohle se stalo a pravděpodobně to bylo fajn...". Občas mi taky utkví nějaká dost divná hláška nebo slovní spojení, které prostě většinou nikdo nechápe, kromě party lidí, u kterých se hláška zrodila. V takovém kolektivu se pak stane doslova "legendou" a legenda pak jakousi tradicí či zvykem. Namátkou bych mohla z sbírky vybrat třeba "Hele, emoklaun...!" anebo "Kopnu tě někam, kam nechceš! Jasně do oka!" Nemusíte se ani pokoušet pochitit jejich význam.

zdroj

A teď ty špatné vzpomínky. Mám i takové, ovšem když si na něm náhodou vzpomenu, snažím se jejich význam zlehčit a říct si že "Stalo se, co se stalo, vztekem a pláčem to nenapravíš.". Světe div se - pomáhá to. Je samozřejmě jasné že ne vždy. Některé špatné zkušenosti zasáhly až příliš hluboko.

zdroj

Jiný způsob, jak to také někdy řeším, je "přikrášlování reality". Abyh to tak nějak připodobnila ... jednoduše vezmu nepříjemnou vzpomínku a upravímji ve Photoshopu. Realita potom není tak zdrcující. Záleží ovšem na typu člověka, jestli je schopný obelhávat své vlastní já. U této metody totiž ve většině případů horzí, že stejně někde v hlouby duše budete vědět, že pravda je odlišná. Potom už záleží na povaze člověka. Buď se bude obelhávat tak dlouho, že té lži vlastně uvěří a přijme ji jako pravdu, anebo bude dostatečně silný na to, čelit realitě s otevřenou náručí a úsměvem na tváři.
S pesimistickou náladou se s vámi loučí, vaše
Nolmë
zdroj obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nami Mychio | Web | 13. února 2013 v 19:03 | Reagovat

opravdú krásné

2 Nolmë | Web | 13. února 2013 v 19:07 | Reagovat

[1]: Díky, cením si toho :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.