Historie a hudba (Alan Boublil - Les Misérables)

13. února 2013 v 19:34 | Nolmë |  Poslouchat
Zdravím přátelé!


"Do you hear the people sing
Singing a song ..."

Popravdě, ani já netuším jak jsem se k tomuto dílu dostala. Možná proto, že jsem doufala, že film, kde hraje Hugh Jackman špatný být prostě nemůže. Možná to vyšlo z mé lásky k muzikálům (především k celosvětově známým) a možná to byl prostě jen pocit pro "povinnost" poslechnout si "klasiku". Každopádně šla jsem se na film dívat s tím, že čekám "americké" a tedy lehce naivní zpracování jednoho z největších literárních děl.
Udělala jsem dobře. Tím se můj zážitek jen zněkolikanásobil a není den, kdy bych si alespoň jednu skladbu neprozpěvovala (falešně, ale přece). Nevím co víc už říct. Hudba a její provedení dokáží člověka rozesmát, rozplakat i dokonce povzbudi a dodat mu naději. Znázornění je velmi realistické, takže i člověk bez špetky empatie se dokáže vcítit do pocitů a dojmů postav. I záporné postavy jsou pak schopny přesvědčit vás o správnosti jejich skutků. Takže jednou větou: dobrá práce!
Tolik k mým dojmům. Teď něco z hudby a podotýkám, že výběr byl velmi složitý.
Na úvod Cossetina píseň Castle on a cloud:


Jako další Javerovo Stars:


A má oblíbená nakonec Do you hear the people sing:


Koho alespoň jedna zaujala, určitě se zkuste podívat na film. Je jich tam daleko víc a možná i lepších. Vaše
Nolmë
zdroj obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.