Chci někde žít?

11. března 2013 v 20:15 | Nolmë |  Přemýšlet
Zdravím přátelé!


Chtěla bych se usadit? Zlomek mých myšlenek ...


Myslím, že název článku plně vystihuje můj problém. Chci vůbec někde žít? Přesněji tím myslím: chci se vůbec někde usadit? Kdyby se tohle uvažování dalo považovat za reálné a za uskutečnitelné, pak by má odpověď byla jednoznačná: Ne.

zdroj

Jsem si skoro jistá, že zůstat většinu svého života na stejném místě, by mi nestačilo. Už jenom proto, že nemám ráda stereotyp. Když uvážím, že ve dvaceti odejdu z domu, odstěhuju se a v osmdesáti zemřu na tom samém místě. Čtyřicet let. Celý svět přede mnou a já svůj život strávím usazená v jednom domě, v jednom městě, v jednom státu. Realita je taková. Ale kdyby nebyla?

zdroj

Pak dejme tomu třeba deset let na jednom místě. Možná víc, možná míň. Nejspíš podle toho, jaký vztah bych si k onomu místu vybudovala. Kam bych tedy zavítala. Nejdříve tedy konkrétní města.
Nejdříve Paříž, potom Londýn a nakonec San Francisco. Každé z nich v sobě skrývá cosi osobitého a jdinečného. To bych chtěla poznat.

zdroj

Kde dál? Následoval by travnatý mořský útes někde v Severním Irsku či Skotsku. Dále potom malý srub u jezera (podotýkám, že by musel mít dřevěné molo), ve kterém by se odrážel obraz hory vedle něj.

zdroj

A pak bych prostě jen šla. Tam či onam, tudy či jinudy.
Tohle všechno je ale jen jedno velké fantazírování, které má až přes příliš nevýhod.
Tak třeba - najít někoho, kdo tohle všechno podnikne se mnou. Je někdo takový?
Dále například - výhody jakéhosi zázemí. Určitě bych jednou zatoužila o místě, kam bych se mohla vrátit. Vracím se tedy do původního plánu - tedy do původního stereotypního života.
Vaše
Nolmë
zdroj obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ixis | Web | 11. března 2013 v 20:32 | Reagovat

Pěkné,taky bych ráda cestovala ale to bude až za dlouho .......

2 Stranger_in_darkness | Web | 11. března 2013 v 20:42 | Reagovat

ty ilustrace jsou hezke :)

3 ww | 14. března 2013 v 19:19 | Reagovat

Máš pravdu! Chci o tom s tebou zítra diskutovat! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.