I wonder - no. 3 - O osudu

4. března 2013 v 7:19 | Nolmë |  Přemýšlet
Zdravím přátelé!


Osud. Někdo věří, někdo ne. Co já?

Je to koncept založený na víře, že přirozenou podstatou jsoucna je trvalá, kosmická struktura.
Lépe bych to nevyjádřila. Osobně si myslím, že už od počátku věků je jím všechno předurčováno. Všechno je jasně definováno určitým chodem přírody a vůbec světa, jako takového. Nevěřím tedy, že svět tady a teď ovládá Bůh.
Jsem toho názoru, že na světě neexistují náhody nebo podobné jevy. Zdá se li nám něco náhodné, je to tím, že jen neznáme všechny příčiny.
Nejsem si zcela jistá, zda člověk má svou svobodnou vůli a přikláním se spíše k odpovědi: "ne". Možná si může zvolit, jakou cestou k tomu svému osudu přijde (je-li zde vůbec taková možnost), ale výsledek bude vždy stejný.
Né že bych o svých názorech byla stoprocentně přesvědčená. To nemůžeme být nikdy. Nedokážu si tak úplně představit, že nemám svobodnou vůli a jsem jen prostě "další člověk". Fascinující a zároveň děsivé. Někdy si říkám, že nejlépe jsou na tom náboženští fanatici. Ti svou pravdu nehledají, oni ji znají až moc dobře. Pro ně existuje jediná a neoblomná víra, zatímco my tady polemizujeme o možných základech světa.
Co člověk, to názor, tak mi ho prosím nevyčítejte. Vaše
Nolmë.
zdroj obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.