Z reality do pohádky a obráceně

13. března 2013 v 20:10 | Nolmë |  Tvořit
Zdravím přátelé!


Já myslela, že pohádky jsou dnes nepřijatelné...

Chci vám vyprávět jeden skutečný příběh. Jestli jde o skutečné city, či jen o úlet puberťáků, musíte posoudit sami. I když vlastně jde spíš o pohádku. Právě proto se vám jeho části nemusí zdát pravdivé. Bohudík a bohužel jsou. Jestli jde o skutečné city, či jen o úlet puberťáků, musíte posoudit sami.
Konkrétně jde o mou kamarádku (pro zachování její identity - Ewa) a o jejího kluka (z toho stejného důvodu Adam).
Ewě je 14. Můžu říct, že je velmi vtipná, kreativní, inteligentí a krása jí taky nechybí. Jedním slovem - sympatická. Má sestru, která se zná právě s Adamem. Kterému je ovšem 19, a oplývá podobnými vlastnostmi, jako Ewa. A co čert nechce, Ewa se s Adamem seznámí. A když se sejdou dva atraktivní lidi, nikdy to nezůstane bez odezvy. Evidetně oboustranně tedy přeskočí jiskra. Další děj je už více než jasný. Začne to procházkou po poli a skončí to u čaje u Ewy doma.

zdroj

Přichází svátek sv. Valentýna a protože oba jsou nezadaní a jiskra ne a ne uhasnout, dají se dohromady.
Bystrému čtenáři neunikne jedna podstatná věc. Rozdíl věků našeho páru. Pět let. Na puberťáckou lásku trochu moc.
A teď ruku na srdce. I kdyby byla holka sebe víc sympatičtější a atraktivnější, co s ní může 19-ti letý kluk dělat. Každému je snad jasné, že u držení za ruce to nejspíš neskončí.
Jak by to dopadlo, se ale teď už nedozvíme. Ona každá pohádka má své pro a proti. V každém, byť malém ráji se najde had.
A zorvna v tomhle konkrétním ráji je had dost záludný. Jsou jím rodiče. Není přece možné, aby se 14-ti letá holka (natož jejich dcera!) tahala s 19-ti letým! Neexistuje, konec, domluvili.
No jo. Snadno se říká, ale zkuste to vysvětlit těm dvěma zaláskovaným.
Abych přeskočila dny nejistoty a smutku. Náš pár se rozhodl počkat. Tedy do té doby, než Ewa "dospěje". Za rok, za dva. To ale bude Aamovi 20. Teď už je to jen o vzájemné důvěře (nebo najivitě?).
Bude mít za dva roky 20-ti letý atraktivní kluk stále ještě zájem o patnáctku? Ewa doufá (nebo věří?), že ano. Adam zase vypadá, že by se raději pustil do nového vztahu. Nehledá lásku. Hledá holku.
Začalo to slibně, jak to definitivně skončí si budeme muset počkat. Ukáže to jenom čas. Každopádně krásný příklad toho, jak se dá i z bláta přítomnosti povznést do pohádky a třeba i na krátký čas, si tam najít své místo.
Vaše
Nolmë
zdroj obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ww | 14. března 2013 v 19:26 | Reagovat

Bum - bác! Perfektní! No hele kukni pak (později :D ) ke mě. Zkusím napsat to samé trochu pozitivněji... Ok?

2 Nolmë | 14. března 2013 v 19:49 | Reagovat

Moc dík! Tu pozitivní verzy si ráda přečtu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.