Kamarádi moji!

19. června 2013 v 20:35 | Nolmë |  Žít
Zdravím přátelé!

Děláte mi starosti. Takže si to uvědomte ...

Část první - Jak jí to mám říct?
Jedna má kamarádka se zamilovala. Teď končí devátou třídu, ovšem její láska trvá už od šestého ročníku. Tehdy do její třídy přišel vysoký kluk. Byl vysoký, ne zrovna moc hezký, s ježatými vlasy a rovnátky. Tehdy se do něj zamilovala (teď by se hodilo spíš "zabouchla", protože to opravdu nějaký výbuch připomínalo). Ten si jí ale nevšímal. Za to se skamarádil s jejím bratrancem. Byla tedy mezi nimi alespoň nějaká spojka.
Čas běžel čím dál rychleji a najednou tu byla deváta třída, příjimačky, nervy na pochodu. Její vysněný kluk se začal pomalu ale jistě seznamovat se svými budoucími spolužáky A TAKY měnit. Zkráceně řečeno, z ošklivého káčatka nám vyrostla labuť. Zesílila tak i láska kamarádky.
Co jsem toho kluka znala, myslela jsem, že je jiný. Že se mu nelíbí holky, které si na něco hrají. Že se mu nelíbí holky, kterých je po světě milion. Vypadají všechny stejně (nebo alespoň - jejich fotky na fecebooku vypadají stejně). Dlouhé černé rovné vlasy, velké oči, hoperská kšiltovka a rádoby roztomilý kukuč.
Očividně - chyba lávky. Asi před třemi měsíci na jeho profilu vyběhla fotka, jak z jednou z těchhle krasavic objímá. Nevěděla jsem, co říct. Kamarádka věci jako facebook nepoužívá (je proti tomu celkem zásadně). A já jsem teď na vážkách - povědět, nepovědět. Na dobro jí zlomit srdce, nebo předstírat naději?

Část druhá - Každý máme jiné priority
Pojďme k řpíběhu další mé kamarádky. To je totiž přesně opačný případ. Popularity má, že by jí mohla nakrmit 90 % rozvojových zemí, ale to jí pořád nestačí. Kam se jen člověk podívá, má své "nejlepší kamarády", jak skupinkám kluků okolo ní s oblibou říká. A když už se přehoupne ze stádia kamarád do stádia potencionální kluk, je mu o pět let víc, nebo je zadaný. Nehledě na to, že tyto stavy se dějí každý druhý týden.
Chce být středem pozornosti. Daří se jí. Jenom bych jí nepřála, aby se jednou začalo říkat, že je "lehká děva".
Jak na sebe upozorňuje? Nemusí se nijak snažit. Tělesné křivky a dlouhé blond vlasy to obstarají za ni.
Vypadá to, že žárlím a závidím. Ono tomu tak není. Když vidím kluky, s kterými se baví, někdy jí i lituju. Jó, když se jde za popularitou... Taky to jde naprosto proti mé povaze. Líbí se mi, když jsem vidět. To s čistým svědomím přiznám. Ovšem narozdíl od ní, já se SNAŽÍM vyčuhovat spíš originalitou a názorem. Ale o tom až jindy.
Každý si jde za svým...

Část třetí - Jdi si za svým!
Pro mou třetí kamarádku. Pořád chceš můj názor a radu. Tady to je.
Ty jsi strašně tvrdohlavý člověk, víš to? (že se ptám). Tvůj problém je, že svou tvrdohlavost pálíš opačným směre. Místo toho, aby tě povzbudila v tvém snažení, zatrpkneš, odskočíš si do jiné dimenze a vy se tady povražděte.
To je špatně, víš to? (že se ptám). Všechno to shoď na svůj problém a pohlť ho. Znič ho. Tvoje ignorace jsou někdy jako kyselina, takže takové problémy pro ně budou hračka. Zkus to, i když problém vypadá neřešitelné. Trošku víc sebevědomí do toho!
Musíš zůstat taková jaká jsi, víš to? (nevíš, ale právě jsem ti to řekla). Protože jenom když se nezměníš a budeš si stát za svým, toho nakonec dosáhneš.
Teď trochu pravdy: nikdo ti nepomůže. Musíš to dokázat svojí jedinečností. Znáš to: cesta do pekla je vždycky snadná :)

Vaše
Nolmë
zdroj obrázku
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic | E-mail | Web | 21. června 2013 v 15:01 | Reagovat

Tak ten první problém řeším taky, až na to, že jsem ho pouze viděla, jak se líbá s jinou holkou, tím pádem nemám ani důkaz...

2 Nolmë | Web | 23. června 2013 v 21:29 | Reagovat

[1]:Tak teď nevím co je horší...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.