Ti špatní - no. 1 - Jokerův úsměv

1. června 2013 v 13:10 | Nolmë
Zdravím!


Aniž bych tušila do čeho se to hrnu, naprosto neuváženě jsem se nahrnula do psaní povídky na pokračování. Za budoucí psychycké problémy neručím. příjemné počtení prvního dílu :)

Náhodný kolemjdoucí by mohl snadno nabýt dojmu, že ve zdejších prostorách je vchod do podivínského undergroundu. Vysoké pouliční lampy příležitostně zablikají, na zdích lze zahlédnout ztracené výkřiky umělců z ulice. Slova a obrazy co už dávno ztratily svůj význam. A právě význam je to, co toto místo postrádá. Smysl zde postrádají budovy, lidé i věci. Ztratili svůj smysl, a proto se odebrali sem, než aby čelily výsměchu společnosti "tam venku". Kdysi se místním prostorám lidé vyhýbali, dnes již ale žije jen v podvědomí svých obyvatel.
Je to tady jako malé království temné strany světa. Šedá tráva se suchými stromy tvoří nekonečný park, zdejší lidé zde vládnou a zbytky jídla v popelnicích tady platí za bohatství. A nad tím vším se tyčí desetipatrový panelák z betonu a železa. V oknech chybí sklo, ve futrech chybí dveře. Až na byt, označený číslem šest. Sklo je zde přetaženo hnědými žaluziemi a dveře už se ani málem dveřmi nedají nazývat.
Náhodný kolemjdoucí by mohl snadno nabýt dojmu, že byt s číslem šest je zcela prázdný. Nevychází z něj ani sebemenší náznak světla ani zvuku. Nebývá nikoho vycházet či vstupovat. Bytu chybí klika a na dveřích a futrech je ještě stále vidět zbytky křiklavě žluté pásky s opakujícím se nápisem: "Nevstupovat!". Přesto má i byt s číslem šest svého nájemníka.
Někdo si při jeho zmínce řekne blázen, někdo podivín, někdo prostě jen ztracená existence. Je vlastně vším a zároveň ničím. Ve svém světě je Bohem, ve světě druhých: bláhovým snílkem.
Co teď dělá? Co může dělat pečlivý student vysoké školy, než učit se. Tuším, že to jsou Základy severské mytologie. Vlastně má už několik hodin bradou opřenou o dlaně a upřeně hledí na stranu dvacet pět. Pořád dokola si pročítá odstavec o posmrtném osudu, ovšem hlavou se mu prohání vír zcela jiných myšlenek. Koho by zajímaly oceány ledu a louky plné trní, když mu má za pár chvil přijít nový nájemník. A vzhledem k místu, kde se nachází, očekává normálního člověka ani ne na procento. Téměř určitě to totiž bude psychopat, šílenec, sadista, kanibal, doktor, nebo nedej Bůh všechno dohromady. Vztekle zavřel knihu a promnul si oči. Podíval se na hodiny. Půlnoc pryč. Vstal a vykročil směrem k předmětu, který by se s trochou nadsázky dal nazvat zrcadlem. Byl to ale spíše jen opravdu hodně vyleštěný kus kovu. Prohrábl si své havraní vlasy a svýma hnědýma očima se na svůj odraz upřeně zahleděl. Teprve teď se smířil s vidinou svého pravděpodobně úchylného spolubydlícího. Kdo by taky chtěl sdílet byt s individuem jako je on.
Koneckonců, i úchyl znamená spolubydlící a spolubydlící znamená peníze. Takže i na úchyla se musí dobře zapůsobit, aby se z něj stal spolubydlící. A první dojem je nejdůležitější. "Ahoj, jsem Felix!" řekl a pokusil se o vlídný úsměv. "Bože," řekl si ještě stále s vyceněnými zuby, "vypadám jako Joker, co se chystá dost sadistickým způsobem zabít Batmana." Po tomto konstatování raději úsměv povolil a znovu rozhýbal ztuhlou čelist. Asi bude lepší, když bude vypadat seriózně než příjemně. Než ale stačil nasadit výraz typu: "Jsem Bond. James Bond.", někdo zaklepal na dveře. Prohrábl si vlasy a nejistým krokem se přibližoval ke dveřím. Ještě poslední výdech. Za hlučného skřípotu otevřel dveře. K jeho velkému překvapení, nestál na jeho prahu ani plešatý chlápek v latexu a kupodivu ani zmalovaná prostitutka. Nedokázal se pohnout. Před ním stála drobná dívka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 moje-dimenze | 6. června 2013 v 19:31 | Reagovat

Nezapomeň na mou radu ohledně té holky...! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.