Ti špatní - no. 3 - Přežít svůj život

18. července 2013 v 14:08 | Nolmë
Zdravím přátelé!


Tak jsem se po dlouhé době zase dokopala sepsat další díl. Konečně se alespoň trochu posuneme dál. Příjemné počtení.

Tu noc Sigrid nevadilo, že nemá postel a nemá kde spát. Až do pozdních ranních hodin seděla u velkého okna bytu č. 6,5 a civěla na hvězdy. Felix spal jen málo. Celou noc přemýšlel nad svou novou spolubydlící a v rámci navazování kontaktů, se jí snažil nabídnout kávu, či nenucenou konverzaci o jejím životě. Odměnou mu nebylo nové přátelství, ale jen lehké pobrukování, které se neslo od dívky. Přešlo tak několik dní. Čas se nezastavoval, světa si nevšímal, jen plynul po své vlastní ose. Vztah Felixe a Sigrid se nijak nezměnil. Jejich soužití se omezilo na nucené pozdravy, když se náhodou potkali. Ani byt č. 6.5 se nijak zvlášť nezměnil, ani po příchodu Sigrid. Ta si do něj přivezla pouze starou železnou postel s matrací a dekou a velkou polici, kterou měla zaplácanou nejrůznějšími knihami, amulet či šperky. Jen zeď pokoje se změnila. Na vyčuhujících cihlách se začali časem objevovat nápisy, vyškrábané černým uhlem. Bystrý člověk by zde mohl rozeznat slova, jako "odsouzenci", "odlišnost", "jiní", "nechtění", "protestanti". I Felix si jich všimnul. Né že by ho znepokojovali, ale už dlouho se chtěl se Sigrid blíž seznámit a dnes se poprvé za dlouhou dobu našel alespoň trochu vhodná příležitost k rozhovoru.
"Sig?" šeptl hned po nahodilém "ahoj".
Dívka sebou nepatrně trhla a zastavila se. Stále však stála zády k němu, na půli cesty do svého bytu.
"Ano?"
"Víš, nechci se ti motat do tvých záležitostí, ale zajímá mě, co to máš za nápisy na zdi." vykoktal ze sebe nesměle po krátké odmlce.
Sigrid jen pootočila hlavou směrem k němu a zatvářila se více než podezřívavě. Skrčila obočí a řekla tiše:
"Co? K čemu to potřebuješ vědět?"
Felix si nervózně prohrábnul vlasy:
"Hele, vlastně k ničemu. Jenom že u mě bydlíš víc než tři týdny a já tě skoro ani neznám. Když už jsi můj nájemník ty a né Dr. Hannibal, můžou z nás být i tak trochu přátelé, ne?"
Teď se k jejímu výrazu přidala ještě nedůvěřivost. Celá se k němu otočila a nyní si ho měřila pronikavým pohledem. Němě si při tom opakovala to slovo "přátelé".
"Si snad od policie?" vyhrkla ze sebe asi po pěti minutách.
"Ne sakra, proč bych jako měl? Zdá se ti snad, že špicluju, nebo tak něco? Snažím se jenom o normální komunikaci."
"Komunikaci? Tak mi řekni: jaký máš názor na politiku?" nezaujatě se zeptala dívka.
"Cože sakra?" vybuhl nevěřícně Felix.
Sigrid si to možná neuvědomovala, ale touto otázkou ho poměrně urazila. O politiku se nezajímal. I ve škole, když se debatovalo o vládních převratech, korupcích a podobných věcech, všechny tyto informace šli mimo něj. Neměl absolutní zájem zajímat se o chod země, či finanční krize. Reálný život na zemi ho nijak nenaplňoval a proto také nezajímal. Nejraději by si postavil osamělou věž, zalezl do ní a do konce života koukal na hvězdy a všechno pozemské trápení, jako hlad, nedostatek peněz a stáří, nechal daleko za sebou. Dobře věděl, že takto svět nefunguje.
Vytyčil si tedy jediný cíl. Vystudovat, nevyčuhovat z davu a potom si najít nějaké zapadlé místo ve stereotypním životě. Nebyl tou představou nijak zvlášť nadšen, ovšem jinak nevěděl co si s životem počít. Mimo tuto svou vytyčenou budoucnost, už viděl jen cestu jakéhosi ztraceného člověka, co noci tráví v klubech a dny s kocovinou v posteli. Na to ale, jak tvrdil, neměl dost odvahy. Možná jeho vysoká inteligence a hlas rozumu, možná nedostatek odvahy. Každopádně ostatní v něm viděli pouze znuděného génia, kterému leží budoucnost u nohou v podobě doktorátu, či Nobelovy ceny. Pravou tvář sebe sama tak znal jenom on.
Když tedy vychladnul, řekl zahleděný z okna:
"Politika mne nezajímá. Zničte se tu, dělejte si, co chcete, ale já chci přežít svůj život. Nevidím důvod, proč bych se měl vzrušovat nad něčím, jako je politika. Můj stav by se dal možná považovat za šťastný, tak nevím, proč bych si jej měl ničit."
"Zatím." šeptla němě Sigrid. "Uvidíme co se s tím dá dělat." zanotovala.
"Jen tě chci upozornist, že se svou neutralitou se budeš muset dřív nebo později rozloučit."
A zabouchla se v bytě s číslem 6,5.


Vaše
Nolmë
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.