Srpen 2013

Dvojité ostří meče osudu

25. srpna 2013 v 10:14 | Nolmë |  Sledovat
Zdravím přátelé!
Zasvěcení možná už z nadpisu poznali, že se jedná o druhý díl ze ságy o zaklínači Geraltovi, od nejlepšího polského spisovatele fantasy Andrzeje Sapkowskeho. Takže se pojďme vrhnout na něco jako recenzi.

Co je nad oblaky?

24. srpna 2013 v 20:17 | Nolmë |  Tvořit
Zdravím přátelé!
To mě zase jednou přepadal podivní múza. Tak jsem se zase pustila do psaní. Ale nechtějte prosím vás vědět, co to má vlastně v originále být. Možná tak trochu veršovaná próza. Já prostě nevím. A nedivte se zvláštní úpravě textu. Nevybitá kreativita si vyádala svou daň :)
Každopádně řekněmě, že je to tak trochu vyjádření mých osobních pocitů a názorů na sebe samou. Zkuste si v hrdince tohto článku představit mou maličkost. S trochou porozumění se vám odhalí velká část mé komplikované dušičky.
Pěkné počtení.

Ti špatní - no. 4 - Politické palačinky

18. srpna 2013 v 20:40 | Nolmë
Zdravím přátelé!


Už jsem to nemohla vydržet a pustila jsem se do psaní čtvrtého dílu. Snad už dnes zažijeme nějaký pokrok.

Ruku na srdce

15. srpna 2013 v 19:55 | Nolmë |  Přemýšlet
Zdravím přátelé!
Těžší než jsem si myslela. Člověk uvidí tohle téma a hned si říká, jak se na něj bude dobře psát a vymýšlet. Nikdy jsem na tyhle první dojmy moc nedala. Začneš psát, ale nejsi schopný udržet jednu myšlenku déle než pár vět. Málokdo si totiž uvědomí, že život sám je tak neuvěřitelně rozsáhlí, obsáhlý a bohatý na různá podtémata, že pokoušet se napsat souvislí text zaměřený jen na jediný problém, je velice těžké. Každopádně - jdu to zkusit a třeba se to bude dát i číst.

Voltairův monolog z kontejneru

11. srpna 2013 v 18:00 | Nolmë |  Tvořit
Zdravím přátelé!
Tak jsem ze sebe po dlouhé době zase něco vymáčkla. Původně jsem to tak nějak celé ani nezamýšlela, ale účel světí prostředky, že. Až mne tedy budete v duchu nazývat "vrahem", ujišťuji vás, že ten pán si za to mohl sám. Já si myju ruce. Příjemné počtení.

Jaký průtok mají Niagary

8. srpna 2013 v 18:07 | Nolmë |  Žít
Zdravím přátelé!
I když MHD zrovna často nevyužívám, protože jakožto "vesničanka" k tomu nemám téměř žádnou příležitost, rozhodla jsem se z šuplíku vytáhnout jednu vzpomínku z loňského léta. A snad mi odpustíte, že se neodehrává tak úplně v autobusu MHD, nýbrž v zájezdovém autobusu.
Na úvod zatím tedy jen to, že být řidičem autobusu, je v některých případech opravdu těžké.
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.