Září 2013

Ze soundtracků

28. září 2013 v 12:18 | Nolmë |  Poslouchat
Zdravím přátelé!


Protože mi v poslední době Múza zrovna nepřeje, rozhodla jsem se "napsat" něco nenáročného, něco, co se týká spíš mého vkusu a názoru. No a protože jsem už dlouho nic nepublikovala v rubrice Hudební fláky, tak dnešní článek bude patřit právě sem.
O co půjde. Zkrátka: někteří píší články o svých oblíbených písničkách, já píši článek o svých oblíbených skladbách z filmů či seriálů. Kdo má zájem, nechť si poslechne. Stejně si ale myslím, že se svým výběrem nijak nevybočujuz davu a každý člověk s podobnými zálibami jako mám já, by volil stejně.
Příjemný poslech.

Ve zdraví, v nemoci

24. září 2013 v 20:15 | Nolmë |  Žít
Zdravím přátelé!
I když tyhle "info" články přímo nesnáším, přece jsem se rozhodla jeden napsat (ale jenom takový "poloinfo"). Pokusím se tak trochu vysvětlit svou měsíční neaktivitu.
Ale spojme příjemné s užitečným a kdo má zájem, nechť sjede o pár řádků níže a přečte o mém současném infekčním stavu.
Jako vždy přeji příjemné počtení.

Kdo má právo soudit život

16. září 2013 v 19:23 | Nolmë |  Tvořit
Zdravím přátelé!
Tak nakonec jsem povídku zapojenou do soutěže "Setkání s literární postavou" dala dohromady. Stálo mne to nervy, pot a nervy, ale nakonec přestopřezevšechno spatřila světlo světa. A žádnému čtenáři či pisateli jistě nemusím vykládat, jaký to byl těžký úkol, vymyslet něco smysluplného do 1800 znaků, ale zdárně jsem to zvládla a dokonce i s rezervou! :D
A o kom se v povídce vypráví? Rozhodla jsem se přesunout do jednoho francouzského rána, do Lucemburské zahrady v Paříži. No a společnost mi tentokrát dělal Jean Valjean z románu V. Huga, Bídníci.
Kdo má ještě chuť, nechť si před příběh, ke příběhu, po příběhu pustí následující skladbu. Moje srdcová.


Příjemné počtení...

Tydlety styly ...

10. září 2013 v 19:57 | Nolmë |  Žít
Zdravím přátelé!


Přidejte se k takovému či onakému stylu a naprosto stoprocentně se vám (stejně jako většině lidí) vyplní jeden velký sen - budete originální. V čem originalita a samotný pojem "styl" spočívají se můžete, chcete-li, dočíst pod perexem.
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.