Ze soundtracků

28. září 2013 v 12:18 | Nolmë |  Poslouchat
Zdravím přátelé!


Protože mi v poslední době Múza zrovna nepřeje, rozhodla jsem se "napsat" něco nenáročného, něco, co se týká spíš mého vkusu a názoru. No a protože jsem už dlouho nic nepublikovala v rubrice Hudební fláky, tak dnešní článek bude patřit právě sem.
O co půjde. Zkrátka: někteří píší články o svých oblíbených písničkách, já píši článek o svých oblíbených skladbách z filmů či seriálů. Kdo má zájem, nechť si poslechne. Stejně si ale myslím, že se svým výběrem nijak nevybočujuz davu a každý člověk s podobnými zálibami jako mám já, by volil stejně.
Příjemný poslech.


První soundtrack jsem zvolila z počítačové hry. Konkrétně hry na motivy Sapkowského povídek - Zaklínač. Zatím dvoudílná (což se má brzy změnit) hra se stejnojmenným názvem se může pochlubit naprosto dokonalým soundtrackem od Adama Skorupi. Protože je to právě Skorupova hudba, která navozuje atmosféru boje, vesnických radovánek, nebo mírumilovné procházky městem. Vřele doporučuji si soundtrack poslechnout a třeba si z něj vzít i inspiraci při psaní či jiném tvoření. Tady už je malá ukázka.

zdroj

Jako další určitě nemůžu vynechat hudbu z Pána Prstenů. Autorem je tentokrát Howard Shore, kterého mimo jiné můžete znát třeba v souvislosti s Hobitem nebo Twilight ságou. Určitě najdu hodně příznivců když řeknu, že nejlepšími skladbami z celé trilogie jsou skladby spojené s Rohanem, ať už se jedná o Rohanskou fanfáru, nebo jízdu Rohhirů. Tady máte ukázku:

zdroj

V mém výběru nesmí určitě chybět soundtrack ze Star Wars, konkrétně z druhého dílu - Attack of the clones. Hudbu složil John Williams a nejzdařilejší je určitě a naprosto tzv. Love theme o lásce Anakina a Padmé (fajn je taky v klavírním provedení, které se snad někdy naučím).

zdroj

A opět hra. Tentokrát se jedná o hru ze série Elder Scrolls - Skyrim. Hra i soundtrack jsou úžasně zpracované. Ve Skyrimu můžeme najít tu pravou epickou fantasy s drsnými bojovníky a lítými příšerami. Hudba zde opět dokonale podrthuje situaci a utváří příběh. Další ukázka je ze třech dílů Elder scrolls (Morrowind, Oblivion, Skyrim):

zdroj

Tramtadadááá! Zlatý hřeb článků a sice hudba od Ramina Djawida z Game of thrones. Co vám mám povídat - dokonalost sama. Bylo těžké vybrat jednu ukázku, a tak vám jich teď nabízím několik:
Nejdřív "opening scene".

zdroj
 
Teď Rains of Castamere (ať tady nemáme samé isntrumentální skladby).

zdroj

A nakonec skladba z posledního dílu třetí série s názvem Mhysa.

zdroj

Tak to byl můj výběr z nejlepších soundtracků. Souhlasíte, nesouhlasíte, rozhodně svůj názor napište do komentářů.
Vaše
Nolmë
zdroj obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sarush ef | Web | 29. září 2013 v 13:32 | Reagovat

Zaklínač a soundtrack ze Skyrima jsou naprosto výborný. O Pánu prstenů nemluvím. A přidala bych třeba soundtrack z Lineage 2 :)

2 Nolmë | E-mail | Web | 29. září 2013 v 14:50 | Reagovat

[1]: Lineage 2 sice neznám, ale určitě si to poslechnu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.