Oheň sem, oheň tam ...

14. ledna 2014 v 19:38 | Nolmë |  Sledovat
Zdravím přátelé!


Je prostě jasné, že si nemůžu odpustit nenapsat nějaký ten můj názor na nejlepší film minulého roku. Hunger Games: Catching fire. A jako vždy POZOR! ČLÁNEK MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!Faktem je, že původně jsem po shlédnutí Catching fire nijak netoužila. První díl jsem si sice celkem oblíbila ovšem nejspíš mě přepadla předtucha, že pokračování nebude stát za nic. Ještě ke všemu se blížily Vánoce a moje peněženka najednou hlásila status: ŠVORC. Další faktem ale je, že už během těchto chvil jsem najisto věděla, že na ten film se prostě podívám, ať chci nebo ne (vzhledem ke všem nepříznivým okolnostem ve mně totiž hlodalo svědomí, že to přece bude úžasné a dokonalé - nemám já to dokonalé svědomí?).
Já-dy-dá-dy-dáá začátek tak nějak proběhl. Upřímně pokračující románek s Galem mě nijak extrémně nezaujal. I když to v podstatě patří k celkovému vzdoru proti režimu Kapitolu. Pak si na scénu nakráčel Snow a mě začalo (konečně...) docházet že je to pěkný *píp* a taky *píp*. Svým vyhrožováním se zařadil mezi TOP 5 nejodpornějších lidí ve filmech. Gratulujeme!Okružní cesta po krajích byla fantastická (teda né fantastická, ale ... no vždyť chápete, co chci říct). Právě během těchto scén jsem pochopila, že tenhle film prostě miluju. Od téhle chvíle jsem začala dýchat spolu s Kattnis a vidět to všechno jejíma očima. Všechno jsem začala prožívat jinak. Úžasný pocit.


No a pak to šlo ráz na ráz. nebo spíš jeden šok za druhým. Svatba Katniss a Peety, povstání ve dvanáctém kraji, další ročník Hladových her.
Jakmile bylo jasné, kdo budou letošní splátci, napadlo mě jediné: Tohle bude vtipné. Vlastně jsem nedokázala najít taktiku, s jakou by mohli vyhrát oba dva i letos. Navíc s konkurencí lidí, co už jednou vyhrály (a né tak, že "vydíraly" pořadatele sebevraždou...).
Opravdu velkým překvapením pro mě byla informace, že se všichni splátci snaží Hry zastavit. Je to možná zvláštní, ale tohle jsem opravdu nečekala. Když se na to ale tak zpětně dívám, vlastně to bylo celkem jasné. Skvělé, bombastická a žužlobombová věc byli Katnissiny šaty. Aww! Naprosto dokonalé a taky výstižné. Škoda že Cina pak dopadl ... no tak jak dopadl. To byl podraz.
Aréna. Lepší, vychytanější s novými sexy dresy (když uvážím, že minulý rok byli oblečení v šusťákovkách...). No a nové pasti byli pochopitlně velice mazané chytré zabijácké.
Pak se to všechno semlelo nějak moc rychle.
V jednu chvíli Katniss žije, potom zase ne, potom zase jo (podobnost s Sherlockem určitě není náhodná). Bum, bum, bum! Tohle je revoluce a peetu mimochodem unesli. Ještě že jsem vedle sebe měla defibrilátor.
Hrůza. Kinematografie posledních pár měsíců si krutě pohrála s mou psychikou...


Na závěr
Nemohla jsem popsat všechno co jsem během filmu cítila, ale i tenhle výcuc stačí na krátký závěr: úžasně udělaný film (s otevřeným koncem a to jako úplně otevřeným) se zárukou opravdového vyděšení každých pár minut. Nedoporučuje se pro lidi s onemocněním srdce. Nakonec jen stačí popřát:

Happy Hunger Games! And may the odds be ever in your favor.
Vaše
Nolmë

P.S.: Opravdu jsem sama, kdo se tak nějak nezbláznil do Finnicka? Jenom mě za to prosím neukamenujte...
zdroj obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 moje-dimenze | Web | 14. ledna 2014 v 20:05 | Reagovat

NO to teda jsi sama, kdo se "tak nějka zbláznil do Finnicka", ale že miluju tenhle film a vůbec, vždyť ty víš co já na to!!! :) ♥ Happy Hunger Games! And may the odds be ever in your favor.

2 moje-dimenze | Web | 14. ledna 2014 v 20:06 | Reagovat

[1]: *nejsi a nezbláznil, sorry ;-)

3 Nolmë | Web | 14. ledna 2014 v 20:54 | Reagovat

[1]: Dyť já vim :D

4 Eamane | Web | 5. února 2014 v 11:18 | Reagovat

Mě se film líbil :) ... I kniha ušla, jsem zvědavá na filmovou adaptaci trojky, protože kniha byla hrozná :)

5 Nolmë | Web | 5. února 2014 v 14:11 | Reagovat

[4]: Zatím se mi dost nelíbí, že trojka má být na dvě části. Ale třeba překvapí :-) Vážně byla ta knížka tak strašná? Co jsem letmo procházela některé recenze, tak mluvily jenom o nějakém šokujícím konci ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.