Top pětka v lásce

22. ledna 2014 v 18:02 | Nolmë |  Přemýšlet
Zdravím přátelé!


Co znamená "láska" každý z nás jistě ví. A kdo to neví, jistě se to brzy dozví.
Následujících pět párů zná slovo "láska" ze všech stran. Pojďte se tedy spolu se mnou podívat na žebříček mých nejoblíbenějších seriálových, filmových či knižních párů.


O co vlastně jde.
Jak už jsem napsala, rozhodla jsem se udělat TOP 5 žebříček s názvem "Mé nejoblíbenější milenecké páry". Šlo to těžko, ovšem dobré dílo se nakonec podařilo. Co je třeba ještě vědět?
Tak především, že jsem páry vybírala spíše ze (pro mě) současných a aktuálních věcí. Věcí, které mě aktuálně baví a zajímají a jsou neobvyklé třeba i pro čtenáře (čili třeba Romea a Julii zde nenajdete, i když jsou jistě nesmrtelní a mám je ráda). Dále jsem se snažila, aby spolu páry měly skutečný a opravdový vztah, né pouze fanoušky vymyšlený (protože to bychom se nedobrali do konce a na prvním místě by byl Sherlock s Jonem...). Potom jsem řešila různé spory sama se sebou, jestli jsem snad nevybrala špatně, jestli je umístění správné a tak podobně, a tak podobně...
Ale konec objasňování a pojďme se podívat na výsledek.

5. princezna Lei a a Han Solo

zdroj

Pro pátou pozici jsem zvolila pár ze "starých" dílů Star Wars. Mám je ráda hlavně díky tomu, jak do sebe lautr furt rýpají. Nechybí jim tak téměř nic. A že by byla lepší trocha té romantiky navíc (mimochodem: zatavení do carbonitu nestačí?). To hravě vykompenzuje série vtipných situací. No a ruku na srdce dámy: Han Solo aka Harrison Ford je prostě skvělý (...a Leiu máme všichni taky moc rádi :D).


4. Renly Baratheon a ser Loras Tyler


Čtvrté místo a první gay pár žebříčku. Loras Tyler a Renly Baratheon jsou ze seriálu Hra o trůny (měla jsem nutkavou potřebu někoho odtud v žebříčku nechat, ovšem zjistila jsem, že v tomto seriálu se moc šťastných párů nenachází). Ale jak už to ve Hře o trůny bývá, jejich romantický a utajovaný vztah moc dlouhého trvání neměl. I tak ale můžeme být rádi, že měl Renly tak no... ochotnou (je to to správné slovo?) manželku. Tenhle pár má opravdu něco do sebe (a opět je to nejspíš kvůli Renlymu). Díky jejich utajování (i když se v celém Západozemí šušká o jejich ehm... skutečném vztahu) a někdy opravdu vtipným narážkám, které proti nim lidé mívají, jsem jim fandila a ráda je mám do teď.

3. Beren a Lúthien

zdroj

Bronzová příčka nemůže patřit nikomu jinému, než nejkouzelnějšímu fantasy páru, Berenovi a Lúthien (o kterých jsem nedávno také psala v tomto článku). Vyskytují se v Tolkienově Silmarillionu a tak je jejich příběh jednoduše zaručený. Láska bojovníka Berena a nesmrtelné elfky Lúthien Tinúviel obsahuje vše, co si naše romantické dušičky přejí. Dny štěstí i smutku, láska i muka, boj proti zlu a nakonec jejich společný odchod do říše neumírajících. Já se budu jenom modlit, aby filmaře nenapadlo jednoho krásného dne zfilmovat i lovestory tohoto páru...

2. John a Mary Watson


Teď na chvilku zpět do reality. Stříbrnou pozici obsadil novomanželský pár John a Mary Watsonovi ze seriálu Sherlock (ale jasně že k Johnovi líp pasuje Sherlock... ale Mary mám taky moc ráda). I když jejich manželství i za tak krátkou dobu prošlo menšími zvraty (neměly byste svému partnerovi zatajovat, že jste bývala vražednkyně) rozhodli se všechno si odpustit (další věc co nikdy v životě nepochopím) a prostě se dál mít rádi. Johna miluju a Mary je pro něho ideální. Chytřejší, vtipnější a úžasnější ženu, co by navíc snášela Sherlocka by nepotkal.

1. Robert Frobisher a Rufus Sixmith


Tadá! Máme tady můj nejoblíbenější milenecký pár a sice opět gay pár a tentokrát z Atlasu mraků. Proč je mám nejraději. Protože právě u nich mi pasuje naprosto všechno. Nepřející okolí, Robertovi dopisy, sen, naděje, myšlenky, půjčená vesta. A teď to bude znít sadisticky, ale ze všeho nejlepší je ta tragédie. Jak se všechno hroutí a padá, nic nevychází ale pořád sní o tom, rozbíjet v obchodě porcelán. A zdrcující závěr. I když se nedá říct, že by oba byli pro mě nějakým ideálem krásy, jejich vztah je natolik skvělý a výjimečný, že si prostě zaslouží první příčku.

No a co vy? Souhlasíte alespoň částečně? Pokud ne, jaké jsou vaše návrhy na pět nejhezčích mileneckých párů? Budu se těšit v komentářích.
Vaše
Nolmë
zdroj obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fotografka Ká | Web | 22. ledna 2014 v 18:37 | Reagovat

Pojala jsi to fakt originálně - originalitu oceňuji :-)

2 Šárka | Web | 24. ledna 2014 v 20:11 | Reagovat

Tohle je....vážně dobrý výběr! :-3

3 Nolmë | Web | 25. ledna 2014 v 17:12 | Reagovat

[1]: Tak to je fajn :) Díky!

[2]: Díky! Jsem ráda, že se mnou souhlasíš :D

4 Iva* | E-mail | Web | 29. ledna 2014 v 16:21 | Reagovat

Úplne súhlasím s prvým miestom pre Roberta a Rufusa :D Ostatné páry poznám len tak zbežne, ale ked by som ja mala niečo také zostaviť, títo dvaja by tam určite nechýbali ;)
Veľmi podarený (a zábavný) článok.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.