Doktore?!

7. února 2014 v 17:52 | Nolmë |  Žít
Zdravím přátelé!


Ani tak nevím jestli je to ze života. Teda z reálného života. Ale jestli teď žiju, tak by to asi ze života mělo být...Jak je to dlouho, co jsem úplně poprvé viděla Doktora? Možná půl roku, ale spíš dýl. Tehdy se to na mě odvšad valilo. Všude to bylo samé Doktor, Doktor, Tardis, Doktor... a já jsem tomu nerozuměla. Což mě neuvěitelně štvalo.
Pohledala jsem na internetu a s očekáváním jsem zasedla k prvnímu dílu první série, jakože se teda jdu dívat na toho Doktora, co o něm všichni mluví. Tak jsem se dívala. Deset minut, čtvrt hodiny, půl hodiny... a nic. Ty první dojmy vypadaly asi takto:

"Hele blondýna!"
"Ta blondýna má pěkné oblečení!"
"Taky bych chtěla takovouhle práci."
"Nechodila bych tam nahoru..."
"Ha! Ta figurína se hýbe!"
"Já to říkala..."
"Nějaký chlap... a co si jako myslí že bude s tím světýlkem dělat?"
"Ta jeho bunda je super."
"Tak určitěěě..."
"Doktor? To jako vážně?!"

A tak dále a tak dále. Čili jsem to pro jistotu asi po pětačtyřiceti minutách vypla a dál se tím nezabývala. Kromě té úžasné bundy devátého Doktora mě to prakticky nezaujalo.
Pak jsem to zkoušela ještě asi dvakrát. Pořád nic. Tak šel čas, ale problém tady pořád zůstával. Co na tom všichni mají?! Proč je to tak strašně úžasné? Arrgh! Málem jsem se z toho zbláznila. Neustále to ve mně hlodalo. Potom už jsem jenom postřehla, že v telce dávají nějakého "Pána času" (až někdy za pár týdnů mi docvaklo, že to asi bude ten Doktor...).
Mezitím šel život dál a já jsem konečně pustila Doktora z hlavy. Koneckonců byly Vánoce a následně pololetí a z hlavy tak šlo mnohem víc věcí. No a pak se to stalo.
Člověk si sedí nevinně u televize a nejdnou tam skočí program, kde je horda nějakých nepřátelských sněhuláků a ti tam požírají dělníky.
"Jo! To může být zajímavé."
Tak ten program probíhal a ...
"Hele toho chlápka odněkud znám ne? Jasně! Ten byl na těch plakátech. Počkat - to je Doktor!"
A skutečně. Podobu všech Doktorů už jsem měla naštudovanou z tumblr., čili poznat Matta Smithe nebyl vcelku problém.
Tak jsem viděla můj první (celý) díl Doktora. Né od začátku, v podstatě bez znalosti nějakých souvislotí, ale viděla jsem ho. A bylo to fajn. Ovšem to co přišlo po tom, už moc fajn nebylo.
Každý by si měl zažít ten pocit, kdy pro slovo "doktor" úplně změní význam. Nejhorší to bylo asi ve škole.

"Poslechněte si rozhovor, jmenuje se "U doktora"..."
"Jé! Doktor!"

"Jaké povolání bys chtěla dělat?"
"Nejspíš doktor... hm! Doktor!"

"Tady vidíme třeba záběry z Anglie (na záběru se objevuje modrá policejní budka...)..."
"Jé! Tardis!"

A od té doby se to na mě sype. Je to všude. Skutečně se může závislost takhle rozvinout po tak krátké době? Protože podle mě to není normální... asi potřebuje Doktora ale co! Teď se snažím brát díly chronologicky po sobě a hlavně pomaleji, než jsem třeba sjela Sherlocka (v nevědomosti, že jsou natočeny (tehdy) jenom dvě série po třech dílech). Jsem za Doktora ráda taky kvůli faktu, že hlavní program tohoto roku - čtvrtá série Game of thrones - je ještě příliš daleko. Takže tak.
...
jdu se koukat.

Vaše
Nolmë
zdroj obrázku
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 7. února 2014 v 18:13 | Reagovat

... welcome to the Whoniverse. ;-)

2 Nolmë | Web | 7. února 2014 v 18:20 | Reagovat

[1]: :D nemám ponětí, co tady dělám! :-D

3 Guizmo | 12. února 2014 v 22:59 | Reagovat

Je mi to moc líto, opravdu moc líto, ale jsi ztracená =D tohle už tě nepustí...

4 Nolmë | Web | 13. února 2014 v 7:00 | Reagovat

[3]: Asi né nebo co :D Vlastně se to jenom zhoršuje 8-O

5 Kelly | Web | 14. února 2014 v 19:49 | Reagovat

Fakt na to dokážeš koukat pomalu? :D Já si pamatuju, že jsem ho sjela o jarních prízdninách, každý den jsem koukala do tří, do čtyř do rána a pak připomínala zombie. No a když jsem ho měla zhlédnutého, dala jsem si Doctora znovu... :-D

6 Nolmë | Web | 15. února 2014 v 8:59 | Reagovat

[5]: Zatím se držím... zatím :-D

7 Peter Cross | Web | 2. března 2014 v 14:05 | Reagovat

Ha! Vidím, že nejsem jedinej, kdo měl s Doktorem těžké začátky. Asi před rokem se na mě na tumblr valily miliony gifů s Doktorem a Tardis a Ponďáky a já jako pořád: ,,WTF is that?!" :D Má oblíbená blogerka nakonec zveřejnila recenzi na Doktora, kde jej chválila až do nebeských výšin, tak jsem si řekl, že to prostě musím vidět! U prvního dílu jsem si říkal: ,,A to jako vážně? Tohle všichni tak milují?" vydržel jsem to asi do sedmého dílu, kde pohár mé trpělivosti přetekl a já se rozhodl, že to zkusím o sérii a půl dál. :D Z poloviny první jsme teda přeskočil rovnou na třetí a tu jsem sjel až do poloviny čtvrté. Pak jsem si tak řekl, že by nebylo špatné vrátit se na začátek, aby to všechno do sebe hezky zapadlo. No povím ti, to byl porod! Na internetu se nedala najít druhá série v pořádku. Furt byl posunutý zvuk, nebo titulky, nebo nejlépe oboje, takže půlku sérky jsem viděl s českým dabingem, třetinu se slovenským a zbytek v ájině. Ale myslím, že to, že jsem se Doktora jen tak nevzdal byla první ukázka mé závislosti. :D Nakonec jsem ale druhou sérii dokoukal, zaplakal jsem si a zpět k Donně do čtvrté sérky.. :D A pak to šlo už hezky jako po másle a já jsem se stal na Doktorovi naprosto závislý. :3 A teď náš čeká ještě několik měsíců mučivého čekání na osmou řadu.

Ou, omlouvám se, za tak dlouhý komentář. Neměl jsem v plánu se takhle rozjet, ale jakmile je řeč o Doktorovi tak jsem téměř k nezastavení. ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.