Jak musí Spock zachraňovat situaci

18. února 2014 v 20:29 | Nolmë |  Sledovat
Zdravím přátelé!


Star Trek: Do temnoty je sice z minulého roku, ovšem já jsem si udělala malou soukromou premiéru teprve včera večer. A co se z toho vyklubalo...
POZOR! MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!Pravdou je, že podívat se na tento film, mě v zásadě donutilo tumblr. které na mě v jednom kuse házelo gify s B. Cumberbatchem, které jsem v žádném filmu nezahlédla (a to mě dost štvalo, protože ty gify vypadaly geniálně).
Potom už stačilo jenom pár kliknutí, čaj a deka a mohlo se začít koukat.

První dojmy? Snažila jsem se to neodsoudit hned na začátku. Né že by to bylo tak špatné, ale pořád mi v hlavě vrtala ta perfektní původní seriálová verze, kterou prostě nejde jenom tak překonat. I když vím, že jenom tak srovnávat se v tomto případě moc nehodí.
Na první pohled film působil fajn. Zvlášť ten červený lesík na začátku. Lokace (či spíše efekty) působily na výbornou. Následně tam přiskákal Spock mladší v brnění ála Iron Man, Kirk s modrýma očkama a upgradovaná Enterprise. Skoro to působilo jako ta stará dobrá klasika...


A pak se to (na chvilku) na nějak pochroumalo. Nebo spíš: jedna věc se pochroumala a sice Kirk se svým božským komplexem (a to mám toho chlapíka z původních sérií ráda). Možná jsem proti němu zaujatá, ale za celý film jsem tak nějak nepostřehla tu pravou hrdinskou atmosféru, kterou by Kirk, jako kapitán a v podstatě hlavní hrdina, určitě neměl postrádat. Nicméně nebyla tam. Tak se stalo, že situaci musel zachraňovat chudák Spock a hlavní záporák celého filmu: Khan.


Záporáci, to by vydalo na několik set článků. A Khan není výjimkou. Perfektní herec i charakter (a ten zbytek raději nebudu rozebírat - nikam už bych se nedostala :D). Tak snad je doporučím, že kvůli němu se určitš stojí na film podívat.

K ději jako takovému. Děj v podstatě nijak výrazně nezaostává. Na začátku nebezpečná mise, gradování děje, zjištění typu "něco je špatně", zvrat, závěrečná bitka a konečné vítězství dobra. Fajn byli bojové scény (a Khanovo drcení lebek) a to hlavně ta poslední: Spock vs. Khan.
Co tak může překvapit, je Kirkova smrt. Pro Kirkovy fanoušky je to sice šok, ovšem pro nás ostatní smrtelníky to zase tak zásadní není. Navíc když tak nějak intuitivně předpokládáte, že během posledních dvaceti minut ho ještě stihnout oživit, protože hlavní postavy umírají jenom ve Hře o trůny.


Na závěr
Na závěr můžu říct následující: kdo čeká propracovaný děj, složité charaktery a extrémní zvraty, není na úplně nejvhodnějším místě. Film je ale celkově fajn, děj má spád a v podstatě mu nic nechybí.
A kdo si chce jenom oblíbit dalšího záporáka, je vítán s otevřenou náručí :)

Vaše
Nolmë

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.