Den 1. - Černá a šedá

15. července 2014 v 20:11 | Nolmë |  Colour book challenge
Zdravím přátelé!


Tadá! A první díl Colour Book challenge je na světě. I přes to, že jsem u toho třískala vším možným. Protože ono se to nezdá, ale vybrat černé knížky z police, je někdy neuvěřitelný problém.1. Kolik knížek této barvy máš?
Je jich přesně deset.

2. Vyjmenuj je.
Pověsti tajemných míst (Dvořáčková V.), Děti plástve (Pecinovský J.), Upíři, démoni a spol. (sestav. Müller O.), Akorát že mi zabili tátu (Klimt V.), Sága Stmívání: Oficiální ilustrovaný průvodce (Meyerová S.), Romeo, Julie a tma (Otčenášek J.), Brisingr (Paolini Ch.), Húrinovi děti, Pán prstenů - Návrat krále (J.R.R. Tolkien), O koních a lidech (Roberts M.)

3. Která je tvá nejoblíbenější?
Chvilku jsem vážně váhala, protože to byly buďto Tolkienovi knížky nebo Otčenáškova klasika. Ale dobře, nakonec myslím, že vítězí Húrinovi děti. Je to neuvěřitelně kouzelná a tragická knížka, ještě doplněná o dokonalé ilustrace.

4. Která je tvoje nejmíň oblíbená?
Tady je jasno, jsou to určitě Děti plástve. Česká sci-fi... to mi asi nikdy nepůjde moc pod nos.

5. Která má nejhezší obálku?
U Odkazu dračích jezdců nezklamala žádná obálka, takže rozhodně Brisingr.

6. Která má nejmíň hezkou obálku?
U Montyho knížky O koních a lidech je to prostě jeden velký kýč. Ač knížka povedená, návrhář téhle obálky šlápl notný kus vedle.

7. Která postava u tebe nejvíc zabodovala?
Haha .. no... chtě-nechtě musím uvést dvě postavy. Svého času byl totiž mým největším miláčkem Murtagh z Eragona, ovšem Aragorn z Pána prstenů je prostě špica :D

8. Která naopak nejmíň?
Glum. Áno, opět Pán prstenů.

9. Kolik z této hromady knih je fantasy/román/detektivka/dystopie/ostatní ?
Tak fantasy jsou určitě Tolkienova díla a taktéž Paolini. Nevím, jestli se do toho dají úplně zařazovat knížky s upírskou tématikou, jako průvodce Stmíváním a soubor povídek o upírech. Detektivku zde nenajdete žádnou. Děti plástve jsou určitě dystopie a do ostatních se nejspíš řadí všechno ostatní :D

Vaše
Nolmë
zdroj obrázku je v úvodu challenge
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sw | Web | 15. července 2014 v 20:20 | Reagovat

Hezký článek - spoustu knih! :D

2 Eliška | E-mail | Web | 23. července 2014 v 15:58 | Reagovat

Z těchhle všech knih mám já jen jednu - a to Brisingra od Paoliniho :-D. Celá tahle edice je super - škoda, že už se nenatáčí i film, první díl sice je, ale ten stál za prd, a druhý se prý vůbec nenatáčí... :-(.
"Děti plástve"? Co to sakra je? Nějaká česká dystopie? :D :D :D.
Mě se ta obálka knihy "O lidech a koních" docela líbí, až na ten obrázek toho chlápka tam nahoře :-D.
Moc pěkný challenge ;-).

3 Nolmë | Web | 29. července 2014 v 7:21 | Reagovat

[1]: A přitom u mě v knihovničce to moc natřesknutě nevypadá :D

[2]: Víš co, Děti plástve jsem si koupila při jednom vydání časopisu Pevnost (nevím jestli ti to něco řekne). Strašně to tam vychválili do nebes, jak úžasná je česká fantasy tvorba. No realita je bohužel někde úplně jinde :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.