Není bordel jako bordel

7. července 2014 v 19:12 | Nolmë |  Žít
Zdravím přátelé!


"Vždyť ti chybí pět ponožek! A co je tohle?! Nějaká plíseň nebo co?! Uklidit a okamžitě!" ječí po mně mamka s nebezpečně rudou hlavou.
"Ale mami, no tak! Já se tady dokonale vyznám! Přece to není tak strašné!" snažím se obhájit.
*mamčina hlava rozčilením explodovala*
Pokud je nepořádek ve vašem pokoji pravidelným tématem hádek a svárů tak jako u nás, čtěte dál.


Určitě to takhle nevypadá jenom u nás. Rodiče jsou sice fajn věc, ale pořádek v pokoji asi nikdy neodhadnou správně. Někdy mi tak připadá, jako že nejlépe by to podle mamky vypadalo, kdyby byl můj pokoj jedná velká prázdná místnost, kde by se smělo jenom v neděli. To můj názor je daleko odlišný: trochu oblečení na posteli přece ještě nikoho nezabilo (nebo se mýlím?). Existují tedy nějaké tabulky nebo metr na uklizené pokoje? A co takhle nějaké kompromisy? Podívejme se na to.

zdroj

Pro ty abnormálně anti-pořádkumilovné je uklizený pokoj takový, ve kterém se dá přejít (nebo alespoň přebrodit) ode dveří k posteli. To je snad ten nejvíc extrémní případ a snad se shnodneme na tom, že takhle skutečně ne. Věřím, že i ten největší bordelář z nás (a nedívejte se hned všichni na mě) má v sobě jakýsi smysl pro pořádek a tohle by u sebe nesnesl. Už jen proto, že dřív nebo později dojde ve skříni oblečení a celá ta horda se bude muset prohrabat, vyprat a vyžehlit. A to přece nechceme, co?

zdroj

Další extrém je již výše zmiňovaný "prázdný pokoj". Nikde nic, všechno je tak dokonale čisté a jako nové. Takovou představu má tedy i naše mamka. Což je teda strašné, protože to už mi víc vyhovoval předchozí typ pokoje. Ať je tohle prostě sebedokonalejší, je to totálně nemyslitelné. Tečka.

zdroj

Raději popojedem. Další typ, je stupeň nepořádku mně vyhovující. Je to tzv. pracovní chaos. Všichni to znají: příchod ze školy, taška prásk někam do kouta, vybalení učebnic a sešitů na stůl, domácí příprava, různě rozházené tužky a pravítka, do toho ještě sušenky jako občerstvení, někde na postely pár kousků oblečení ze školy a pyžamo s županem. Podobný stav se u mě opravdu povětšinou nachází a já jsem s ním nadmíru spokojená. Mám vše přehledně pod kontrolou, cítím se tu dobře. Já ano, moje rodičovstvo ne. V této fázi většinou hádky začínají. Tak si myslím, že takovýto nepořádek je v podstatě v pořádku. Jeho míra je únosná, žádné větší haldy se tu netvoří, takže - proč ne?
Nejlepší je asi ta poslední fáze, a sice že na povrchu se nachází jen to, co tam má opravdu být, prach je utřený, podlaha čistá, žádné oblečení ani pracovní pomůcky. Naprostý ideál. I když jak pro koho. Mně se v uklizeném pokoji špatně orientuje a skoro se tam bojím na cokoliv šáhnout, jelikož každý dotyk čehokoliv zmnamená o procento míň ze stoprocentní čistoty. Ale nebudu se na svoje věci jenom tak koukat, žeano, tím pádem taková čistota dlouho nevydrží. Mým věčným údělem tak zůstává nekonečné uklízení a vylepšování (nebo zaracha, to si můžu vybrat samozřejmě).
Vaše
Nolmë
zdroj obrázku
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Týna \ wildhonesty.blog.cz | Web | 13. července 2014 v 20:27 | Reagovat

Mně vyhovuje ten typ "bordelu", jako tobě. Vždycky na mě ale vylítává ségra, ať už si konečně uklidím pokoj, ne že by to štvalo mamku, tý to je jedno, je to můj pokoj, moje věci/můj nepořádek (takhle mi to řekla), ale ta ségra mě až někdy neskutečně štve. :D Pěkný článek!

2 Nolmë | Web | 14. července 2014 v 8:09 | Reagovat

[1]: Tak ještě že já sestru nemám :-? :-D

3 Šárka | Web | 24. července 2014 v 13:47 | Reagovat

Přesně :D
Achjo, při uklízení se vždycky, ale vždycky tolik věcí poztrácí. (I když pravdou je, že při tom příštím se stejný počet jiných věcí zase najde)
U nás doma byly vždycky největší hádky maminka/dcera při házení naruby obrácených ponožek do koše na prádlo. Na bordel v pokoji si už rodiče tak nějak zvykli. Jestli ale jednou půjdeš na kolej a budeš mít dobré spolubydly, rodiče ti už nic nebudou moct. A tím, že budeš mít většinu věcí právě na koleji, doma v pokoji bude krásně prázdno!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.