Tak skončilo devět let.

6. července 2014 v 18:09 | Nolmë |  Žít
Zdravím přátelé!


Skončilo devět let aneb skončila povinná školní docházka. A ať už byla, jaká chtěla, přijde mi hloupé něco k tomu nenapsat, nějak se k tomu nevyjádřit.Byla to na můj vkus až příliš dlouhá doba. Plná změn, štěstí, zklamání a školy. Především ale těch změn.
A to povětšinou dost drastických změn. Například kolektiv, první učení a tak pro mě problém nepředstavovaly. I když jsem už tehdy měla celkem slušnou vyřídilku, ze školy jsem byla ještě dalších pár let pořádně vyjukaná. A učení mi šlo, takže první tři roky nebyl absolutní důvod ke starostem. Ovšem přišla čtvrtá třída a první období puberty. A do toho první setkání s mou oblíbenou paní učitelkou, kterou dodnes nemůžu ani cítit. Možná právě z tohoto období pochází moje nynější "problémy", jako problém s autoritami, vlastní názor za každých okolností nebo neustálá vzdorovitost. Pak se to tak nějak pobilo s těmi "jemnějšími" vlastnostmi z dětství, no a teď je to ve mně všechno špatně. Co se přátel týče, řekla bych, že je to poměrně komplikované. Zkrácená verze je asi ta, že jsem jich několik měla. Na druhém stupni se kvůli rozdělení tříd naše cesty rozešly, náš vztah jaksi "vyšuměl" a největší ironie je v tom, že od příštího roku se opět stanou mými spolužáky na střední škole.
Ještě se ale vraťme. Na druhý stupeň budu vzpomínat opravdu ráda. Přece jenom se už s vámi jedná jako s dospělým, látka už neobsahuje jen čtení pohádek a všechno je tak nějak zajímavější. Navíc veliká většina našich učitelů byla prostě skvělá a to nemluvím o našich třídních. Nejlepší pocit mám z posledního roku. V soutěžích mi konečně začalo vycházet to, co jsem chtěla, konečně jsem si tak trochu utřídila pojmy o životě a taky jsem měla možnost přečíst svůj vlastní deváťácký proslov a poděkování. Všichni (až na některá individua) z něj byli nadšení, od pár učitelů jsem dokonce slyšela, že to byl ten nejlepší proslov, co kdy slyšeli. Ani nevíte, jak mi srdíčko poskočilo. Byla jsem vážně ráda, že jsem tady za tou školou udělala tak příjemnou tečku. Abych se opět vrátila ke vztahům s přáteli a spolužáky, opět to není moc jednoduché. Co se přátelství týče, vytvořila se naše malá parta, ve které jsme vydrželi celé ty čtyři roky. I přes všechny hádky, konce světa apod. Za ně jsem vážně ráda. Pak jsou tady spolužáci, kteří tím se mnou tak nějak "propluli". Naše komunikace se omezila na zdvořilostní pozdrav na chodbě či občasný pokec v šatně na tělocvik. Ale dobře, i ti byli fajn a vzpomínat na ně určitě budu. Následně tady zůstali lidi, které teda vyloženě ráda nemám a to z rozličných důvodů, které raději jmenovat nebudu. Dokážu být tolerantní, ale tohle jsem prostě nezkousla. A oni se tak hlavně stali důvodem, proč jsem radikálně zamítla svou účast na třídní "bečce". Třeba vypadám povýšeně, třeba jako srab, ale děkuji, to mě vážně netrápí. I tak tady ale zůstanou vzpomínky: přesnídávka přilepená na stropě, různorodé hlášky od nás i učitelů, nechápavé výrazy při písemkách.
Takže tak. Na vysvědčení mi to každý rok hodilo samé jedničky, trojky v žákovské by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Prospěch mě rozhodně netrápil a kdyby se ve škole neřešily různé vztahy se spolužáky, neřešilo by se nic. Každý má to svoje, já jsem měla tohle. A i když to bylo mnohdy těžké, složité a k zlosti, nemůžu na základkou úplně zlomit hůl. To prostě nejde. Už jenom proto, že jednoduše nemám na to, zlomit hůl za devíti lety svého života.
Vaše
Nolmë
zdroj obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sw | Web | 6. července 2014 v 19:25 | Reagovat

:D Promiň, fakt jsem našla pár částí, kdy jsem si řekla: Really? :D

2 Nolmë | E-mail | Web | 6. července 2014 v 19:55 | Reagovat

[1]: Já nevím co máš ty pořád za problém :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.