Značka: vytvoř si sám!

9. srpna 2014 v 18:15 | Nolmë |  Přemýšlet
Zdravím přátelé!


Je touhou každého autora, vdechnout život vlastnímu vybájenému světu či zemi. A nemusí to být ani celý svět. Leckdy stačí, když oživíte jen docela malou vesničku s několika málo obyvateli. Na první pohled tohle všechno vypadá strašně snadně a idylicky. Z vlastní zkušenosti ale vím, že realita je někde trochu jinde. Tedy alespoň u mě, žeano.


Jak jsem řekla. Fantazírování nad vlastní zemí je něco neuvěřitelně fajn. Zvláště potom, jde-li o svět pro nějaké to fantasy dílo. Vymýšlet epické názvy měst, hor, řek a lesů a pak do toho všeho napasovat partičku hrdinů a nechat je popisovat krásy světa, který jste vytvořili. Takže takhle nějak se cítil Bůh? Pak ho chápu.

Ani nemusíte mít tak velkou fantazii. Předpokládám, že snad začarovaný les, gigantické vodopády nebo vyprahlé pouště si umí představit ale úplně každý (a kdyby né, obrázků na internetu, co povzbudí vaše představy je vskutku nepřeberné množství ... to znělo divně). A že váháte s jejich pojmenováním? S tím je také lehká pomoc. Různých návodů, generátorů a co já vím čeho ještě, je doslova plný internet. Tak například: stačí vzít dvě nahodilá seskupení písmen (dejme tomu Nah a Grot) a hodit je k sobě (Nahgrot), dále trocha těch teček a čárek (Nah'gröt), no a název tajuplně znějící černokněžnické základny je na světě (a navíc tomu nikdo nerozumí). Obecně potom platí: čím vyšší hora, čím divočejší řeka, čím bohatší město, tím by měl být název majestátnější. Přece jen by asi znělo divně, kdyby se město velikosti dejme tomu Králova přístaviště jmenovalo Kamenná Lhota.

Tvoří mentality tamějších domorodců je taky super. Máte na své mapce temné bažiny s různými potvorami? Nastěhujte do nich drsné žoldáky, co se s ničím nemazlí. Obsahuje váš svět vysokou a neprobádanou horu? Paráda! Co takhle na jejím vrcholku postavit dlouho utajovaný hrad? Vážně, je to jenom na vás. I kdyby to mělo být nelogické, když vás to potěší, nastěhujte si tam třeba létající ryby. Třeba to jednou přijde do módy a z vaší práce či jen myšlenky se stane hit.

U mě se pravidelně vyskytuje jedno velké úskalí. Banální a nejspíš zbytečné úskalí. V návalu náhle kreativity stvořím dokonale propracovaný svět a stvořím dokonce i hrdiny. Poté kreativita odchází na neurčito, jelikož je chuděra celá vyčerpaná. Pravda, za pár dní se vrátí, ale nemá ani pomyšlení na nějaký už stvořený svět, protože ty nové myšlenky do něj zkrátka nezapadají. Nebo taky druhá možnost, po čase zjistím, že se to až velmi nápadně něčemu podobá. Ve složce mi tady tak leží několik Středozemí verze 1.0, nedokončených Západozemí a kdybych pohledala, i nějaké ty Bradavice by se tu našly. A tak jenom doufám, že jednou tak dostatečně dlouho vydržím u své kouzelné země a dotáhnu ji až do konce.

Vaše
Nolmë
zdroj obrázku
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness | Web | 9. srpna 2014 v 19:00 | Reagovat

Krásně napsáno. :)

2 S | Web | 9. srpna 2014 v 19:05 | Reagovat

páni, niekomu tá fantázia pracuje tak ľahko a ja si napríklad vôbec neviem vymslieť nejaký ten svoj svet, krásny, plný čarovných bytostí, skôr si predstavím nejaké veľké mesto, problémy a stresy ktorými hlavný hrdina musí prechádzať... To je moja fantázia, asi dosť šedá a nudná..

3 Em Zet | Web | 9. srpna 2014 v 19:18 | Reagovat

Často fantazíruju nad vlastní zemí :3 Používám do ní skutečného člověka, který už je bohužel mrtvý. :-( Ale vymýšlím neuvěřitelné příběhy s tou postavou v hlavní roli, je to úžasné :-)

4 Nolmë | Web | 10. srpna 2014 v 8:40 | Reagovat

[1]: Díky, to potěší :)

[2]: Jako v klidu, u mně to mnohdy taky není zrovna čajíček. Ale v takových chvílích je nejlepší vykašlat se na to ;-)

[3]: Wow, to je geniální :-)

5 Šárka | Web | 12. srpna 2014 v 9:08 | Reagovat

Fantazírování je strašně dobrá věc. Já zas dycky pohořím na vymýšlení dostatečně epických příběhů. :)
..A hlavně je opravdu strašně těžké vymyslet nějaký svět/příběh/něco, co se nepodobá těm dnes již známým fantasy dílům. Většina z těchto fantasy děl se zase podobá tomu největšímu a to se zase podobá různým mýtům atd, takže si člověk nepomůže...:D
Jako malá sem měla všechno...Svět s velikým stromem, zrozeným za zpěvu dávných věků, země za obzorem, kam se obyčejný člověk nedostane, obrovského přátelského vlka v lesích...a pak sem začla zjišťovat,že už to přede mnou zase kurník šopa někdo vymyslel :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.