Moje nervy!

29. října 2014 v 19:57 | Nolmë |  Přemýšlet
Zdravím přátelé!


To tak jednou zapnete televizi a chcete se podívat, kdo byl tentokrát vybrán, aby z rukou prezidentových přijal státní vyznamenání. Čekáte hrdiny, významené vědce a politiky a podobně. A pak vás trefí šlak.Když jsem slyšela seznam osobností, které mají být odměněni za celoživotní služby lidstvu, málem to se mnou seklo. Musela jsem se kouknout ještě na internet, abych si byla jistá, že se mi to jenom nezdálo.

No, takže nezdálo.

Nejdřív slyšíte jména jako sir Chuchill, sir Winton nebo třeba jména vojáků, co zahynuli při misi v Afghánistánu. Řeknete si: " Jó, skuteční hrdinové, lidé, co si poctu plně zaslouží." A pak přichází ta chvíle, kdy zaslechnete něco, jako Lucie Bílá, Filip Renč a nebo to, co mě dorazilo ze všeho nejvíc - Ivo Robert Fico. No do prdele! Pardon.

Nevím jak vám a ostatnímu širému světu, ale mě přijde udělování státního vyznamenání za zásluhy v oblasti umění stupidní. Nic proti výše zmiňovaným umělcům, jsou to poměrně kapacity, o tom není možnost se přít. Ale skutečně jsou až takové kapacity, aby byli hodni toho, být oceněni podobně, jako třeba Miroslav Zikmund? Vážně?

Je mi jasné, že Medaile Za zásluhy se nerovná Řádu Tomáše Garrigua Masaryka, ale přece jenom se jedná o státní vyznamenání, o raritní poctu, která by se podle mého neměla rozdávat za natáčení filmů nebo poskakování na pódiu, když to tak blbě řeknu. Nehledě na to, že Medaili Za zásluhy se udíleli jak za zásluhy o stát v oblasti umění, tak v oblasti hospodářské. Politici, zpěváci, režiséři a vědci v jednom pytli. Skutečně se to dá takhle shrnout?

Největší kámen úrazu mi přijde v něčem trochu jiném. A sice v tom, že sir Winston Churchill (někdo, kdo velice výrazně ovlivňoval chod dějin), byl oceněn naprosto identicky, jako Ivo Robert Fico (někdo, kdo si akorát válí šunky ve slovenské vládě). To je prostě hovadina nejvyššího kalibru. Já nevím, kdy to mistr prezident vybíral a navrhoval, ale nejspíš to bylo ve stádiu těžké virózy, protože jinak si to nedokážu představit. To se prostě může stát jenom v našem státu.

Teď potřebuju něco na relax, protože takhle vytočená jsem byla naposled, když nějaká žena z východní Ukrajiny řekla, že se na ně ukrajinský prezident a celý svět vykašlal a už je jí všechno jedno, takže jde volit PROruskou stranu. Ave.

Vaše
Nolmë
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sarush ef | Web | 29. října 2014 v 21:38 | Reagovat

Amen. Skvělej článek :)

2 sw | Web | 31. října 2014 v 5:50 | Reagovat

Konečně zpátky! :-) S tvojim názorem samozřejmě souhlasím - to by to nebylo Česko aby se tady něco podobného nesemlelo... :-? Snad čekat kdy se mezi nominovanými objeví Kája Gott...

3 Nolmë | E-mail | Web | 31. října 2014 v 6:21 | Reagovat

[1]: Díky ;-)

[2]: Přesně, to by bylo žůžo.

4 Šárka | Web | 31. října 2014 v 17:03 | Reagovat

Naprosto souhlas. Po přečtení jmen oceněných lidí jsem měla chuť vzít kulomet a jít na hrad. Havel-->Klaus-->Zeman..Co bude příště? A kdo dostane ocenění příští rok? Mečiar? Helenka Vondráčků? Eva a vašek a Zdeněk Troška? Pan prezident si dělá fakt dobrou pověst. A ani kdyby ocenil pana Zikmunda, pověst by si nespravil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.