Leden 2015

Haiku probdělé noci

14. ledna 2015 v 14:42 | Nolmë |  Skládat
Zdravím přátelé!

zdroj

Haiku se tady neobjevilo už opravdu dlouhou dobu a to mě vážně mrzí, protože tenhle druh rýmování mám vážně ráda a za tu dobu mi to nemálo chybělo. Děkujme náhodě, která neexistuje, že před nedávnem se dostavila notná dávka inspirace, takže jsem se do toho opět mohla pustit. Výsledek můžete posoudit o něco níže.

Je suis Charlie.

11. ledna 2015 v 19:13 | Nolmë |  Přemýšlet
Zdravím přátelé!


Zase mi to jednou nedá, abych se nepohrabala v aktuálním dění ve světě. Mám teď na mysli konkrétně události v Paříži. Věřím, že to nikomu z vás neuniklo. Ale kdyby přece, tak tady je pár základních informací. Na redakci humoristického časopisu Charlie Hebdo zaútočili dva radikální muslimští radikálové. Měla to být pomsta za to, že si ve svých článcích často brali na mušku právě islám. Výsledkem bylo dvanáct mrtvých přímo v redakci, čtyři židé v obchodě s košer potravinami a jedna mladá policistka. Proč? Protože za jediného a pravého Boha.

Dobré důvody, proč se těšit na rok 2015

11. ledna 2015 v 14:21 | Nolmë |  Sledovat
Zdravím přátelé!

zdroj 

Popravdě nad tím přemýšlím už od prvního ledna. Že by to chtělo aspoň pár dobrých důvodů, proč to tenhle rok nezabalit.
Nakonec jsem nemusela hledat ani tak dlouho. Stačilo vygooglit spojení slov "filmové premiéry roku 2015" a řešení bylo na světě. Přidejme k tomu ještě seriály a začíná to vypadat jako opravdu velice slibný rok. Takže na co všechno se můžeme těšit?
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.