Fashion blogerství

26. dubna 2015 v 21:56 | Nolmë |  Přemýšlet
Zdravím přátelé!


zdroj

V tomhle článku bych se s vámi ráda podělila o jednu věc, která mě už delší dobu poměrně dost irituje. O co se jedná. O všechny blogy vlogy, chlapce a dívčiny, puberťáky i dospělé, kteří se věnují fashion blogerství. Je mi naprosto jasné, že už teď se alespoň u poloviny zvás zvedl adrenalin na nadprůměrnou hodnotu a nejradši byste celý počítač vyhodili zlostí z okna. Pokud u sebe skutečně pozorujete tyto příznaky, můžete se uklidnit. Rozhodně se nebude jednat o žádný hejt vůči fashion blogerům ani vůči jejich tvorbě. Pokud váš tlak již o něco klesl, můžete pokračovat ve čtení (pro ostatní z vás platí nálepka "na vlastní nebezpečí").

Nemůže být pochyb, že fashion blogování je dneska velkým trendem. Nezměrné množství mladších či starších slečen již tomuto trendu podlehlo a svůj volný čas tráví buď psaním či natáčením videí na téma "móda, kosmetika, zdravý životní styl, cvičení, vychytávky, ... " atd. atd. Budiž. Je to kreativní činnost jako každá jiná, většina z nich se o to více či méně zajímá, nechme je v tom. Ovšem stejně jako u všech ostatních druhů tvorby i tady platí, že originalita je důležitá.Což drtivá většina těchto blogů nesplňuje! Zde pár bodů, které u nich můžete najít:

Stejná témata, stejná témata, stejná témata ...
To je jedna z věcí, která mě na tomhle všem irituje ze všeho nejvíc. Ať chcete či ne, jednoho krásného dne se vyčerpáte. Potom se témata, o kterých mluvíte ohraničí na: co je in a co ne, co si obléct, nalíčit, učesat, ... v různých ročních obdobích, jakou kosmetiku používat na to či ono, jak na fitness (z toho plyne = pyjte hodně vody, nechtějte od sebe příliš, cvičte v tom, co je vám pohodlné, základ je v jídle a konečně, jak jsem na tom já), co jíst a pít, kde všude jsem už byla (většinou nejméně Thajsko, koho zajímá nějaký Český ráj, pche!), fotky ze Starbucksu, a rubriku, kterou já osobně nesnáším - DIY. Z toho většinou lezu po stropě. Povězte mi prosím - co je sakra zajímavého na tom, že si koupím balící papír, oblepím si jím sešit do školy a na štítky se podepíšu?! To by mě SKUTEČNĚ nikdy nenapadlo. Většina lidí je totiž absolutně bez fantazie a bez toho, aniž by jim dotyčná blogerka poradila, jak si zorganizovat skříňku ve škole, by žili v chaosu a nicotě.
Co jsem ještě zapomněla zmínit, jsou vlastní zkušenosti. Jak se já odličuju, jak si já dělám stíny, jak ráno vstávám, jak si já čtu zprávy na telefonu... opakuju po sto padesáté, všechny to děláte, holky, stejně! Každá se před běháním rozcvičíte, každá před tím než vylezete z postele zkontrolujete instagram, každá na svačinky jíte ovoce a müslli!

Všechny máte podobné nápady.
Ať už sestavujete nový outfit, vymýšlíte nový způsob, jak si udělat culík (tutoriály na to, jak si udělat culík ještě pořád rozdýchávám...) nebo vymýšlíte sušenky na milion pátý způsob, nejspíš to již někdo udělal před vámi. Většina vašich outfitů se až podezřele podobá outfitům, které lze nalézt všude po internetu (ať žije mainstream, který ze sebe dělá, že mainstream není). Neustále bádáte po nových tutoriálech na ještě rychlejší a ještě snadnější =učesy, než je to, že si vezmete dva prameny z ofiny a připmenete si je někam za uši. No a opět, bez vás bychom si určitě neporadili s kupováním dárků pro nejbližší (zvláště, když vaše typy spočívají v knihách, kosmetice či CD, které se většinou dají sehnat jenom v "Paládku" či podobných mega nákupních centrech - a já stejně pořád a neustále budu tvrdit, že lásku můžete vyjádřit i třeba jen kouskem papíru s milým nápisem.)

Dávají si cizojazyčně znějící přezdívky
Já nevím, evidentně je pro lidi nezajímavé koukat na vlog Helenky Skočdopolové, zato taková Teri Blitzen, to už zní jinak! Ale faktem je, že tohle částečně chápu. Já jsem si taky pro svou autorskou dráhu zvolila přezdívku kvůli anonymitě. U těchle slečen si ovšem nejsem jistá, neboť se jim stejně dříve nebo později přihodí to, že svou roušku anonymity poodhalí a zatouží alespoň na chvilku cítit slávu na vlastní kůži. nejspíš přece jenom zní líp, když fanoušci oslavují vaše vlastně jméno a né jen "nějaký" pseudonym.

Nesepsala jsem všechno, ale nechci aby se to tady zvrhlo v nekontrolované hejtování, čili teď je na čase přistoupit k těm pár pozitivním řádkům, čili k mým oblíbeným fashion blogerkám (áno, pár jich tam bude).

Grav3yardgirl
A když říkám pár, tak myslím doslova dvě.
První je Bunny z kanálu Grav3yard girl. Tahle holka mě dostala! Pro svůj osobitý styl, pro originalitu, pro neohleděnost! Je to jedná velká šílenost, ale díky Bohu za ní, protože ona je jedna z mála, u které jsem našla absolutní neotřelost. V projevu, v runrikách, v celkové tvorbě! To, čím poprvé zachytila mou pozornost, bylo video, ve kterém vysvětlovala, proč je v některých videích nalíčená velice výrazně, v některých decentně a v některých vůbec. Řekla tehdy, že make up je tu od toho, abyste se vy cítili krásní. Čili pokud máte zrovna teď pocit, že vám to sekne i bez něj, není důvod si ho na sebe patlat. Takže pokud se nebojíte trochu zaexperimentovat a zkusit se podívat na něco nového a střeleného, rozhodně vám doporučuju její kanál, který najdete přímo tady.


CutiePieMarzia
Kdo se trochu orientuje, je mu celkém jasné, že se jedná o přítelkyni nejodebíranějšího YouTubera. Což v tomhle případě nehraje roli, ale tak jako vsuvka.
Marzia je Italka s velice specifickým stylem oblékání. Obléká se poměrně výstředně, má ráda výrazné kousky oblečení, ovšem pořád si drží jakýsi svůj "cute" styl. Její osobnost působí tak, že kdybyste do ní foukli, rozpadne se na milion kousků, ovšem při shlédnutí většího počtu videí zjistíte, že se jedná o silnou a vážně vtipnou holku (zvlášť ve videích, které točí s Pewdsem dohromady). Na jejím kanálu je spoustu věcí, mimo jiné také její vlastně animované příběhy, různá inspirační videa nebo ukázky z kolekcí, které sama navrhuje. To všechno s nádechem velice sladké světlé růžové. Určitě taky stojí za pokus. Tady.To bychom měli. Jak jste na tom s fashion blogerstvím vy? Rozhodně mi dejte vědět do komentářů!
Vše
Nolmë
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hrobárová Dcéra | Web | 26. dubna 2015 v 22:19 | Reagovat

Skvelý článok! Zhltla som ho ako jednohubku aj zaškúlila na menované slečny. Mám dojem, že to, čo ich spája je to, že to berú s humorom a veľkou dávkou samej seba.
Tieto Pseudo blogy, ktoré sa množia jak huby po daždi mi už lezú krkom. Pozriem na nejaký a radšej vyťahujem zo špajze mech na zemiaky...
Chápem, že ľudia sa tým zamestnávajú ale berú to tak smrteľne vážne a 99,9% je jak skrz ctrl+c a ctrl+v

2 sw | Web | 27. dubna 2015 v 10:32 | Reagovat

Já momentálně umírám z toho, že ať kliknu na jakýkoliv blog, dočtu se tam JAK BĚHAT. Zatraceně! Hodně by mi to sedělo do té části: každá před tím než vylezete z postele zkontrolujete instagram, každá na svačinky jíte ovoce a müslli a každá se před běháním rozcvičíte, protože KAŽDÁ, ZATRACENĚ, CHODÍTE BĚHAT! :D
Ale jinak hodně tématický článek a přestože žádnou fashion blogerku nesleduju, souhlasím v mnoha bodech!

3 sarushef | Web | 27. dubna 2015 v 14:41 | Reagovat

Přesně, přesně tak. Marziu i Bunny znám, ale ani jednu moc nesleduju. Fashion blogy sleduju, ale spíš ty "alternativní" nebo celkově ty, co nějak vybočujou.

4 Dáša | Web | 10. června 2015 v 12:17 | Reagovat

Už jsi někdy vyzkoušela kosmetiku Oriflame? Mrkni na web www.kosmetika-sleva.cz rozdávají dárky. I já jsem toho využila a nyní mám Oriflame za výhodnější ceny. Registrace je úplně zdarma. Doporučuji všem.

5 Jitka | Web | 22. června 2015 v 14:56 | Reagovat

Znáte kosmetiku Oriflame? Na stránkách www.orif24.cz se můžete zaregistrovat zdarma a navíc získáte dárky a vzorky vůní k objednávce. Já sama jsem této super Oriflame akce využila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.