Duben 2015

Fashion blogerství

26. dubna 2015 v 21:56 | Nolmë |  Přemýšlet
Zdravím přátelé!


zdroj

V tomhle článku bych se s vámi ráda podělila o jednu věc, která mě už delší dobu poměrně dost irituje. O co se jedná. O všechny blogy vlogy, chlapce a dívčiny, puberťáky i dospělé, kteří se věnují fashion blogerství. Je mi naprosto jasné, že už teď se alespoň u poloviny zvás zvedl adrenalin na nadprůměrnou hodnotu a nejradši byste celý počítač vyhodili zlostí z okna. Pokud u sebe skutečně pozorujete tyto příznaky, můžete se uklidnit. Rozhodně se nebude jednat o žádný hejt vůči fashion blogerům ani vůči jejich tvorbě. Pokud váš tlak již o něco klesl, můžete pokračovat ve čtení (pro ostatní z vás platí nálepka "na vlastní nebezpečí").

Nemůže být pochyb, že fashion blogování je dneska velkým trendem. Nezměrné množství mladších či starších slečen již tomuto trendu podlehlo a svůj volný čas tráví buď psaním či natáčením videí na téma "móda, kosmetika, zdravý životní styl, cvičení, vychytávky, ... " atd. atd. Budiž. Je to kreativní činnost jako každá jiná, většina z nich se o to více či méně zajímá, nechme je v tom. Ovšem stejně jako u všech ostatních druhů tvorby i tady platí, že originalita je důležitá.


Co dělám, jak nežiju

18. dubna 2015 v 21:08 | Nolmë |  Žít
Zdravím přátelé!

zdroj

Jojojo, asi už je načase prolomit tady tu krustu nečinnosti a oprášit pavučiny. A tak, když mi kolem hlavy proletěl alespoň nepatrný nápad na článek, vrhla jsem se na něj a zatím jsem pevně rozhodnutá ho nepustit. I když nepůjde o nic hlubokomyslného ( a pravděpodobně ani o nic záživného), berte to tak, že nějak zase jednou začít musím.

Takže, jak na tom v poslední době jsem? Nedávno jsem zjistila, že to je vlastně velice přesný stereotyp, opakující se už několik týdnů. Taky jsem zjistila, že jsem v něm vážně hluboko ponořená, ale vlastně mě to ani tak netrápí. Na to, jak jsem vždycky byla proti čemukoliv stereotypnímu, mi to přijde vážně pokorkové. Anebo taky zpátečnické, toť otázka.
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.