Květen 2015

Humanitní řešení? To nás nezajímá!

16. května 2015 v 20:24 | Nolmë |  Přemýšlet
Zdravím přátelé!


Zprávy z Událostí za poslední dobu mě konečně donutili něco málo sepsat o tématu, které jsem už částečně předeslala v titulku článku. Mimo hokej je teď podle mě tématem číslo jedna problém s uprchlíky. Protože Středozemní moře se teď v tuto dobu více než turisty plní právě uprchlíky žádajícími o azyl. Evropská unie (nebo konkrétně Brusel) na to reaguje tak, že těmto lidem skutečně azyl poskytuje a podle určitých kritérií je rozděluje do evropských států. Zásadní problém je ovšem v tom, že některé státy (mezi nimi třeba i Česko či Velká Británie) jsou zásadně proti tomuto návrhu. Takže ... ?

Přála bych si být na baterky

5. května 2015 v 20:21 | Nolmë |  Přemýšlet
Zdravím přátelé!


zdroj

Fungovat většinu dne, potom se jenom napojit a dobít. No nebylo by to úžasné? Poslední dobou bych něco takového velice nutně potřebovala. Tak nějak se oprostit ode všeho, jenom si přes den vyřešit vlastní záležitosti, potom se napojit do elektřiny a nic víc neřešit. Aspoň na nějaký čas.

"Nemám rád vážnou hudbu."

3. května 2015 v 12:40 | Nolmë |  Poslouchat
Zdravím přátelé!

zdroj

Když někomu řeknu , že můj program na večer se sestává z koncertu Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně, většinou jenom převrátí oči v sloup. Komu by se taky (podle všeho) chtělo dřepět dvě hodiny a poslouchat něco, při čem se nezpívá, natož nerapuje, něco, u čeho si zkrátka musíte vystačit s vlastní představivostí a myšlenkami. Hodně lidem (mladším či starším) tohle přijde nudné či nezajímavé. A pak jsou tady tací, jako třeba můj děda, kteří jen konstatují: "Toš pěkně to zahráli, pěkně." (a doma si pak spokojeně pobrukují u Šlágru, protože "těm to teda hraje"). Teď těžko říct, která skupina mě štve víc.
Co se tolik diskutovaných autorských práv a zdrojů obrázků týče:
Zdroje lze najít pod každým příslušným obrázkem, až na obrázek v perexu, jehož zdroj bývá zpravidla na konci článku. Tyto obrázky povětšinou ještě sama upravuji. Všechny gify pocházejí z tumblr.com. Všechna videa jsou z youtube.com.
Obrázky, použité v rubrice s výtvarnou, tvořivou a fotící tématikou, jsou mnou pořízené, stejně jako všechny ostatní obrázky, u kterých není zdroj uveden. Za případné omyly při zdrojování se omlouvám.
Obrázek na pozadí blogu je odtud.